Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 sierpnia 2023 r.
18:32

Konkurs Lubelski Lider Bezpieczeństwa rozstrzygnięty. Posłanka z grupą kobiet próbowały zakłócić galę

Dbają o nasze bezpieczeństwo każdego dnia. W środę poznaliśmy Lubelskich Liderów Bezpieczeństwa. Galę organizowaną przez Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna próbowała zakłócić posłanka Marta Wcisło, która z grupą kobiet chciała dostać się na salę Teatru Muzycznego, gdzie odbywała się uroczystość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kobiety mają dość! Wpuście kobiety! – krzyczała do megafonu przed wejściem do Teatru Muzycznego posłanka Wcisło. Parlamentarzystka w ręku trzymała policyjną pałkę przewiązaną różową kokardką, nawiązując tym samym do pacyfikacji manifestacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w 2020 r. przez policję. Wcisło z protestującymi przyszła z transparentami nie tylko dotyczącymi kobiet: Dość pogardy dla kobiet!!!, Nie damy się zniewolić, Chcesz być bezpieczna nie głosuj na PiS, ale i tymi stricte politycznymi: Obrona przez PiS, czy PiS się kończy. Kobiety chciały spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim, którego przyjazd był zapowiadany (ostatecznie prezes Rady Ministrów w Lublinie się nie pojawił), a także ambasadorką projektu „Bezpieczna Kobieta”, posłanką Moniką Pawłowską.

 

– Pani Poseł, niech pani wyjdzie do kobiet! – krzyczały. Pawłowska nie wyszła. Zabrała za to głos podczas gali i zwróciła uwagę na nieodpowiedzialne działania opozycji i części społeczeństwa. – Bezpieczeństwo i mundur w ostatnim czasie były odmieniane przez wszystkie przypadki, niekoniecznie dobrze. A ja chciałbym, żeby jasno wybrzmiało: Odpowiedzialny obywatel, odpowiedzialny polityk, niezależnie jakie ma poglądy obyczajowe, ideologiczne, powinien szacunek do munduru mieć. I niezależnie od tego co nas dzieli w polityce, gminie, mieście, województwie powinien łączyć nas szacunek do munduru, bo mundur to państwo – mówiła i podziękowała służbom za obronę granic, za to że są zawsze tam gdzie dzieje się krzywda ludzka. Pogratulowała także laureatom konkursu nazywając ich „cichymi aniołami”.

 

Do organizatorów i uczestników konkursu, organizowanego od 2018 roku zwrócił się w liście także premier Mateusz Morawiecki.

 - Laureatom nagrody lubelski Lider Bezpieczeństwa składam nie tylko gratulacje ale również wyrazy wdzięczności i szacunku. Zapewnienie bezpieczeństwa współobywatelom to praca odpowiedzialna, wymagająca i stresująca . Nie każdy jest gotów podjąć taki trud, a co do dopiero wywiązywać się ze swoich obowiązków w sposób dalece przewyższający wymagania i obowiązujące standardy . To postawa wyjątkowo godna uznania i upowszeniania. Dlatego dziękuję również organizatorom konkursu – Stowarzyszeniu Bezpieczna Lubelszczyzna – napisał w liście prezes Rady Ministrów.

Nagrody przyznano w 11. kategoriach. Oto laureaci:

  • Pomoc Ukrainie – Telewizja Polska S.A. Oddział w Lublinie

  • Jednostka Wojska Polskiego – 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

2LBOT była aktywnym uczestnikiem akcji „Silne Wsparcie”, mającej przede wszystkim wesprzeć Policję i Straż Graniczną podczas ataku hybrydowego na polsko-białoruskiej granicy. „Terytorialsi” z Lublina brali udział w szeregu najważniejszych szkoleń obronnych, w tym „Defender-Europe 22”. Poza działaniami obronnymi w terenie, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialna organizuje szkolenia i akcje promocyjne Wojska Polskiego m. in. „Wakacje z 2LBOT” czy „Ferie z WOT”.

  • Jednostka Straży Granicznej – Nadbużański Oddział Straży Granicznej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej

W 2022 roku Straż Graniczna musiała wykazać się niewyobrażalną odwagą i ogromem pracy, broniąc naszego bezpieczeństwa. „Nasi Bohaterowie” niezłomnie bronili granicy wraz z Wojskiem Polskim i Policją. Straż Graniczna organizuje szereg akcji dla Obywateli mających na celu uwrażliwienie na problem nielegalnej migracji i jak ważne jest bezpieczeństwo i szczelność granic.

  • Jednostka Policji – Komenda Miejska Policji w Zamościu

Komenda Miejska Policji w Zamościu może pochwalić się jednym z najwyższych wskaźników wykrywalności przestępstw kryminalnych wśród komend powiatowych i miejskich w Polsce – ponad 80%. Ponadto Komenda Miejska Policji w Zamościu aktywnie wspiera młodzież i seniorów organizując akcje informacyjne oraz półkolonie.

  • Jednostka Straży Pożarnej – Komenda Powiatowa PSP w Parczewie

Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Parczewie w 2022 roku wzięła udział w 592 działaniach ratowniczo-gaśniczych. Była inicjatorem propagowania bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży poprzez liczne akcje jak m.in. wizyty na obozach harcerskich czy wizytacje w szkołach. Jednostka w Parczewie jest jedną z nielicznych w Polsce, która w tak ogromnym tempie modernizuje sprzęt i rozwija jednostkę.

  • Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej – Ochotnicza Straż Pożarna Wilczopole

OSP Wilczopole powstała jeszcze przed wojną, w 1928 roku. W 2015 została włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dzięki posiadanemu wyposażeniu bardzo często wspomaga strażaków PSP w dużych pożarach, jest najczęściej dysponowaną jednostką OSP w powiecie lubelskim.

  • Bezpieczeństwo w energetyce – PGE Dystrybucja S.A.

PGE Dystrybucja S.A. prowadziła w ubiegłym roku szereg działań zwiększających bezpieczeństwo energetyczne w woj. lubelskim. Inwestycje pozwalają skutecznie modernizować przesyły energetyczne jak i stabilność działania sieci. Wśród największych inwestycji są budowy nowych trakcji przesyłowych, remonty GPZ oraz inwestycje w środowiska lokalne jak sport, Koła Gospodyń Wiejskich czy Ochotnicze Straże Pożarne.

  • Bezpieczeństwo w Rolnictwie – Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

LODR w Końskowoli wspomaga działalność ponad 190 tysięcy gospodarstw rolnych w woj. lubelskim. Spośród wielu działań można wyróżnić chociażby wsparcie w uzyskaniu pomocy klęskowej dla rodzin rolniczych. Ośrodek włączył się także w prace nad bezpieczeństwem energetycznym regionu poprzez udział w projekcie „Zielona energia w rolnictwie Polski Wschodniej – uwarunkowania rozwoju”, promującym odnawialne źródła energii.

  • Bezpieczny Samorząd – Gmina Hrubieszów

Gmina Hrubieszów organizowała szereg akcji związanych z bezpieczeństwem mieszkańców m. in. Akademia Bezpiecznego Puchatka dla najmłodszych czy cykliczne zajęcia z cyberbezpieczeństwa OUCH! Jako gmina przygraniczna była pierwszym miejscem, w którym zatrzymywali się uchodźcy wojenni z Ukrainy. Gmina przyjęła setki osób i tworzyła miejsca wsparcia dla potrzebujących. Obecnie gmina aktywnie wspiera zajęcia „Bezpieczna Kobieta” organizowane przez Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna.

  • Osobowość Kobieta – mł. insp. Renata Laszczka-Rusek, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie

Z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie związana jest od 21 lat. Poprzednio pracowała jako rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od 1 grudnia 2020 roku jest naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej KWP. Odpowiada za koordynację i nadzór nad pracami wydziału, w skład którego wchodzą zespoły: prezydialny, integracji europejskiej, kontaktów międzynarodowych oraz funduszy pomocowych, a także kancelaria jawna.

  • Osobowość Mężczyzna – Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin

Jako dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego nad realizacją zadań wykonywanych przez Straż Miejską Miasta Lublin, a także za współpracę z Policją i Strażą Pożarną. W roku 2022 odbyło się wiele imprez masowych pod nadzorem bezpośrednim takich jak Dni Kultury Studenckiej, Mecze Piłki Nożnej Motoru Lublin, Mecze Żużlowe Motoru Lublin, Carnaval Sztukmistrzów czy Noc Kultury. Jest także bezpośrednio odpowiedzialny za nadzór nad monitoringiem wizyjnym miasta Lublin.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin o krok od mistrzostwa Polski. Kibice jak zwykle nie zawiedli [ZDJĘCIA]
galeria

Bogdanka LUK Lublin o krok od mistrzostwa Polski. Kibice jak zwykle nie zawiedli [ZDJĘCIA]

W drugim spotkaniu finałowym o mistrzostwo Polski Bogdanka LUK Lublin pokonała wicemistrza kraju Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0, a mecz z trybun oglądał niemal komplet publiczności

SU-30M

Trafione, zatopione. Ukraiński dron morski zniszczył dwa rosyjskie myśliwce Su-30

Ukraiński dron morski Magura zniszczył rosyjski myśliwiec Su-30 Do ataku doszło w pobliżu miasta Noworosyjsk w Kraju Krasnodarskim na południu Rosji – informuje wywiad wojskowy Ukrainy (HUR). Drugie zestrzelenie – na Krymie – nie jest jeszcze potwierdzone.

Beretowy weekend
foto
galeria

Beretowy weekend

W klubie Rzut Beretem w Lublinie znów było gorąco. Frekwencja dopisała, a klub dosłownie pękał w szwach. Kolorowe światła i pulsujące dźwięki klasycznych hitów wypełniły przestrzeń, tworząc niesamowitą atmosferę, którą dało się odczuć od razu po przekroczeniu progu. Te wyjątkowe chwile zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotogalerii z imprezy w Rzut Beretem, aby raz jeszcze poczuć klimat tej niezapomnianej nocy!

Zderzenie dwóch samochodów w Modliborzycach. Trzy osoby ranne

Zderzenie dwóch samochodów w Modliborzycach. Trzy osoby ranne

Do wypadku doszło około godziny 15.35 w niedzielę, 4 maja, w Modliborzycach. W tej chwili droga jest zablokowana.

Rafał Trzaskowski
galeria

Rafał Trzaskowski w Lublinie: Każdy, kto nosi mundur, zasługuje na szacunek

Polska cała głosuje na Rafała… skandowało kilkaset osób przed Ratuszem Lublinie. Rafał Trzaskowski na ostatniej prostej kampanii wyborczej odwiedził Lublin i Zamość.

Gra F1 25
GRAMY
film

F1 25: Realizm i prędkość, czyli 15 minut rozgrywki (wideo)

Wszystkie zakręty i nierówności. Twórcy gry F1 25 chwalą się efektami zastosowania technologii LIDAR do skanowania torów wyścigowych.

Nauka idzie w las. Lesnicy zapraszają nauczycieli na warsztaty

Nauka idzie w las. Lesnicy zapraszają nauczycieli na warsztaty

Dwa dni będą trwały bezpłatne warsztaty przeznaczone dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich oraz osób prowadzących edukację przyrodniczą.

Fragment Meczu w Lublinie
galeria

"Złoty gol" Piotra Packa dał Lubliniance wygraną nad Orlętami Radzyń Podlaski [ZDJĘCIA]

Lublinianka Lublin pokonała Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski po golu Piotra Packa

Komin zainstalowany na dachu Kaplicy Sykstyńskiej na placu Świętego Piotra w Watykanie

Przed konklawe: na kogo wskazują kardynałowie?

Kardynałowie uczestniczący w kongregacjach przygotowujących do konklawe, stwierdzili w wywiadach dla włoskiej prasy, że obecnie potrzebny jest doktor Kościoła, papież z Afryki lub Azji. – Prawdą jest to, że po ludzku trudno jest znaleźć kandydata, który odpowiedziałby na wszystkie nasze oczekiwania – przyznał kardynał Anders Arborelius ze Szwecji.

Zderzenie samochodu osobowego z jeleniem. Pasażerka w szpitalu

Zderzenie samochodu osobowego z jeleniem. Pasażerka w szpitalu

Zwierzę nagle wybiegło na jezdnię i wskoczyło na jadący pojazd.jeleffff

W Lublinie będzie więcej ścieżek rowerowych. Gdzie i kiedy powstaną?

W Lublinie będzie więcej ścieżek rowerowych. Gdzie i kiedy powstaną?

Już teraz w Lublinie jest 197 km tras rowerowych. A ma być dużo więcej. Nowe trasy są już projektowane i budowane. A Miasto Lublin ogłasza kolejne przetargi.

Drift za 3000 zł

Skończyli szkołę i driftowali na rondzie. Ile ich to kosztowało?

18-latek z Tomaszowa Lubelskiego dostał mandat (3 000 złotych) i 10 pkt karnych. 19-latka z gminy Tomaszów Lubelski dostała dwa mandaty (300 złotych) i łącznie 23 punkty karne.

Egzamin ustny
Foto
galeria

Egzamin dojrzałości, czyli matura. Tak kiedyś zdawano egzamin maturalny

Od poniedziałku (5 maja) zaczynają się egzaminy maturalne. Pierwszego dnia obowiązkowo będzie zdawany egzamin pisemny z języka polskiego. Egzaminy potrwają do 24 maja. Zobaczmy jak dawniej wyglądały egzaminy maturalne.

Lublin świętuje godność i równość niepełnosprawnych – uroczysty korowód wyruszy po weekendzie

Lublin świętuje godność i równość niepełnosprawnych – uroczysty korowód wyruszy po weekendzie

W najbliższy poniedziałek, 5 maja, ulice Lublina wypełnią się solidarnością, równością i radością. Tego dnia obchodzony będzie Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Viva la musica! Niech żyje zabawa
foto
galeria

Viva la musica! Niech żyje zabawa

Noc w El Cubano była pełna niepowtarzalnej energii, która porwała wszystkich do zabawy. W tym wyjątkowym wieczorze nie zabrakło niespodzianek i zaskakujących momentów. Zza konsolety rządził Dj, który zapewnił strumień gorących clubowych hitów. Tłum roztańczonych gości, świetlne efekty i pulsujący beat tworzyły niezapomnianą atmosferę. Zobaczcie, jak się bawił Lublin w El Cubano.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium